 |
Archívum
|
|
|
 |
 |
 |
Bírósági felügyelet alatt védekezhet Kiss Sándor, a Bihar Megyei Tanács alelnöke |
Bírósági felügyelet alatt védekezhet a korrupciós bűncselekményekkel vádolt Kiss Sándor, a Bihar megyei önkormányzat alelnöke – közölte ma honlapján a nagyváradi táblabíróság.
A jogerős ítéletben a táblabíróság elutasította a korrupcióellenes ügyészség (DNA) letartóztatási kérelmét, és Kiss Sándornak azt a kérelmét is, hogy semmilyen kényszerintézkedést ne foganatosítsanak ellene, és helyben hagyta az alapfokon elrendelt hatvan napos bírósági felügyeletet.
A bíróság egyúttal megtiltotta az RMDSZ Bihar megyei elnöki tisztségét is betöltő Kiss Sándornak, hogy köztisztségeket viseljen, hogy felvegye a kapcsolatot az ügyekben szereplő többi személlyel.
Kiss Sándort csúszópénz elfogadásával, hivatali visszaéléssel és pénzmosással gyanúsítja a DNA. Ellene 2014 áprilisában indult bűnvádi eljárás, és ez év június másodikán 24 órára őrizetbe is vették az üzletember-politikust. (4)
|
FEJLEMÉNY - Johannis: Sajnálom, hogy a parlament védőpajzzsá vált Victor Ponta számára |
A parlament által a miniszterelnök ügyében történt szavazást kommentálva Klaus Johannis kijelentette: sajnálja, hogy a parlament védőpajzzsá vált Victor Ponta számára.
- A törvényhozó testületnek nem kellene akadályoztatnia az igazságszolgáltatás folyamatát. Sajnálom, hogy ma a kormánykoalíciót alkotó pártok nem tettek eleget a kérésnek, s ezáltal a parlament védőpajzzsá vált Victor Ponta számára. A parlament maximális felelőtlenségről tett tanúbizonyságot, semmibe veszi az ország polgárait, ugyanis a többséget alkotó képviselők és a szenátorok megakadályozzák az igazságszolgáltatás intézményeit abban, hogy elvégezzék feladatukat – mondta Johannis. (4)
|
PONTA MEGÚSZTA |
A néhány perccel ezelőtt véget ért titkos szavazáson a parlament plénuma elutasította DNA arra vonatkozó kérését, hogy teljes körű ügyészségi vizsgálat indulhasson Victor Ponta miniszterelnök ellen, aki egyben a Szociáldemokrata Párt (PSD) képviselője.
A képviselők és szenátorok közül 231-en elutasították a DNA azon kérését, hogy függesszék fel Ponta mentelmi jogát, 120-an pedig mellette voksoltak. (4)
|
Bizalmatlansági indítvány - Lelkiismeretük szerint szavaznak az RMDSZ parlamenti képviselői |
Lelkiismeretük szerint szavaznak az RMDSZ szenátorai és képviselői pénteken, amikor a Nemzeti Liberális Párt (PNL) által benyújtott bizalmatlansági indítvány sorsáról kell döntenie a parlamentnek titkos szavazás útján – határozták el ma reggel a közös frakcióülésen.
László Attila Kolozs megyei szenátor a Szabadságnak elmondta: a szövetségnek komoly fenntartásai vannak a bizalmatlansági indítvány szövegével kapcsolatban, hiszen olyasmit kér szémon a Ponta-kormányon, ami a parlament hatásköre, a választási törvényről jelenleg is zajlik a közvita. Az indítvány ugyanakkor nem tér ki olyan fontos kérdésekre, mint például a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (MOGYE) ügye, ahol valóban súlyos a helyzet, magyarázta.
A közös frakcióülésen nem volt szó arról, hogy a jelenleg is zajló képviselőházi vitán, amelyen arról dönt a testület, hogy hozzájárul-e a Victor Ponta miniszterelnök ellen kezdeményezett bűnvádi eljárás beindításához, milyen álláspontot képvisel az RMDSZ.(9)
|
A világ legdrágább szobrát Steven Cohen amerikai milliárdos vette meg |
A világ legdrágábban elkelt szobrát, Alberto Giacometti A mutató ember (L'Homme au doigt) című alkotását Steven Cohen amerikai milliárdos befektető és műgyűjtő vette meg májusban a Christie's aukcióján.
A kilétét most felfedő licitáló 141,3 millió dollárt fizetett a szoborért, melyet a svájci művész 1947-ben készített – írta a The Daily Mail.
A sovány, kinyújtott karú férfit ábrázoló életnagyságú szobor Cohen növekvő Giacometti-gyűjteményét gyarapítja. Tavaly novemberben az 58 éves milliárdos 101 millió dollár adott a művész A szekér című szobráért a Sotheby's árverésén.
Bár a vevő az anonimitást választotta, a New York Postnak több forrás is megerősítette, Steven Cohen adta a rekordnagyságú összeget A mutató emberért. (2)
|
Nőtt a külkereskedelmi mérleg hiánya |
Az első négy hónapban 255,5 millió euróval 2,01 milliárd euróra nőtt a külkereskedelmi mérleg hiánya a tavalyi hasonló időszakhoz képest - közölte ma az országos statisztikai intézet.
A vizsgált időszakban 17,78 milliárd euró volt a román export értéke, az importé 19,79 milliárd euró. A behozatal gyorsabb ütemben, 5,9 százalékkal növekedett kivitelhez képest, amely 5 százalékkal bővült.
Áprilisban a kivitel 4,39 milliárd euró volt, a behozatal 5,04 milliárd euró, a külkereskedelmi mérleg hiánya pedig elérte a 644,2 millió eurót. Áprilisban az előző hónaphoz képest a kivitel 8,4 százalékkal csökkent, a behozatal 10,1 százalékkal esett vissza. (4)
Az első negyedévben Románia külkereskedelmi mérlegének hiánya 235,4 millió euróval volt magasabb a tavalyi év hasonló időszakához képest, és elérte az 1,372 milliárd eurót.
A román kormány az idén 2,5 százalékos gazdasági növekedéssel számol, amelynek fő hajtóereje a várakozások szerint az export és a belföldi fogyasztás lesz. Az első negyedévben a román bruttó hazai termék (GDP) 4,3 százalékkal nőtt a tavalyi hasonló időszakhoz képest.
|
Tetemes pénzbírságot kapott a régész, aki befeketítette a Jézusról merész állításokat hangoztató dokumentumfilmest |
Egy izraeli bíróság rágalmazásért tetemes bírsággal sújtott egy nyugdíjas régészt, aki csalással, manipulációval és hamisítással vádolta a Jézus sírjáról és életéről szenzációs felfedezéseket állító filmek készítőjét, Szimha Jakobovicit.
Joe Zias régésznek, az Izrael Régészeti Hatóság (IAA) nyugdíjas dolgozójának 829 500 sékelt kell fizetnie Szimha Jakobovici háromszoros Emmy-díjas filmesnek, mert eredeti leletek meghamisításával és szándékos félrevezetéssel vádolta őt Jézust és családját új megközelítésben ábrázoló dokumentumfilmjeivel kapcsolatban.
Izrael történetének egyik legnagyobb jóvátételével nyerte meg rágalmazási perét az elsősorban a Meztelen régész című tévés sorozatával híressé lett izraeli-kanadai Jakobovici a szkeptikus Zias ellen, aki régész szakma megcsúfolásának nevezte a dokumentumfilmes 2007-ben készített Jézus elveszett sírja és a 2012-es A Jézus felfedezés/ A feltámadás-sír rejtélye című filmjeit.
Zias az interneten, valamint munkaadóihoz, bloggerekhez és újságírókhoz eljuttatott levelekben többek közt azzal vádolta Jakobovicit, hogy pénzügyi haszonszerzésre használja a régészetet és megnyomorítja a Bibliát.
Indulatát az váltotta ki, hogy a dokumentumfilmes nagy port felverve 2007-ben azt állította: megtalálta Jézus sírját Jeruzsálem Talpiot nevű negyedében, és az ott talált csontkamrák alapján a kereszténység alapítója elvette feleségül Mária Magdolnát, majd közös gyermekeik születtek.
Ezek a kijelentések óriási szenzációnak számítottak, mivel a kereszténység dogmái szerint Jézus feltámadt, tehát csontjait nem temethették el, és az evangéliumok szerint soha nem nősült meg és nem voltak gyermekei. (4)
|
Terrorizmussal kapcsolatba hozható személyek tucatjai dolgoztak amerikai repülőtereken |
Az amerikai közlekedésbiztonsági hatóságnak (TSA) legalább 73, a légiközlekedésben dolgozó alkalmazottat kellett volna terrorizmussal kapcsolatba hozható tevékenysége miatt jelentenie vagy kizárnia a szolgálatból - derült ki a belbiztonsági minisztérium főellenőrének hétfőn ismertetett jelentéséből.
Az érintettek reptéri üzletek eladóiként vagy légitársaságok alkalmazottjaiként dolgoztak. A TSA a jelenlegi előírások értelmében nem férhet hozzá a terrorizmussal kapcsolatos információk minden kategóriájához. A hatóság a kereskedelmi repterekre bízta az alkalmazottaik személyzeti ügyeit, azok pedig a felvételkor gyakran hiányos személyi adatokkal dolgoztak.
A tárca ugyanakkor elismerte jelentésében, hogy a TSA az adatok újraellenőrzése révén háromszáz ilyen személyt szűrt ki a már meglévő megfigyelési listák alapján.
Jeh Johnson belbiztonsági miniszter nemrégiben elmozdíttatta a TSA ügyvezető igazgatóját, miután kiderült, hogy a hatóság ellenőrei hetven alkalomból hatvanhétszer nem vették észre, hogy fedett ügynökök az Egyesült Államok repülőterein fegyver- vagy robbanóanyag-utánzatot próbáltak meg felcsempészni utasszállító gépekre. (4)
|
|
|
|
 |
Legutóbbi hozzászólások |
 |
A legutóbbi öt hozzászólás. |
 |
-
Arnika: YESSS!
-
arnika: Eso utan koponyeg... negy ev alatt nem volt ido lepni? Szep lassan, egyenkent ki...
-
Bela: Szuper az ujsag cikk.En a Tokoz negyedben szulettem es csak a nagy szuloktol hal...
-
Iczig: nem igazan erdekel....
-
B.Gy: ezt érdemes minden kolozsvárinak elolvasnia:
Jeszenszky Géza...
|
 |
Kommentálható tartalmak |
 |
A legutóbbi öt kommentálható tartalom. |
 |
|
|
Szavazógép |
 |
Önt zavarta az Untold feszivál zaja?
|
Legolvasottabb tartalom |
 |
Az elmúlt 3 nap legolvasottabb tartalmai. |
 |
|
 |
Üzenőfal |
 |
Üzenetének elküldésére kérjük, jelentkezzen be.
|
 |
Legutóbb regisztráltak |
 |
Üdvözöljük legutóbb regisztrált tagjainkat: ssandorr, kiseniko, Kszaniszlo, Cosmetic Plant, 64petrik. |
 |
|
Regisztrált tagok száma: 4093. |
On-line felhasználók |
 |
 |
Regisztrált: 0 |
 |
 |
Vendég: 1400 |
 |
 |
Bejelentkezett felhasználók:
|
 |
|
 |
|
 |