 |
Az Ön híre
|
 |
Adventi vásárok Kolozsváron [2010. november 29.]
|
|
Az adventi időszakban az Erdélyi Kézmíves Céh számos szabadtéri programmal kedveskedik Kolozsvárott a Mátyás utcába látogatóknak. Ezek közül emeltünk ki párat:
1. December 3-9 között kézműves kirakodóvásár lesz, többnyire erdélyi mesteremberek portékáival (szalmadíszek, faragott és festett tárgyak, kerámia, bőrdíszmű, kürtőskalács, vásárfia, ékszerek, nemezből és más anyagokból készült ruházati cikkek, stb.).
Ennek a rendezvénynek egyik kiemelt programpontja a tavaly első alkalommal megszervezett jótékonysági cipőtisztítás, melynek lényege, hogy a vásár főszervezője néhány barátjával és az esetlegesen jelentkező önkéntesekkel a vásár helyszínén erre az alkalomra „berendezett” sátorban felelevenít egy régi urbánus mesterséget: a járókelők lábbelijét tisztítja, fényezi.
A tavalyi eseményről Lepedus Péter által készített rövidfilmet itt tekinthetik meg: http://www.youtube.com/watch?v=-ML_fQxRrFg
A „szolgáltatásért” felajánlott összegeket a Máltai Segélyszolgálat segítségével a rászoruló gyerekekhez juttatják el a szervezők. Az eseményre december 6.-án, Mikulás napján reggel tíztől este hatig kerül sor, és szívesen várjuk azokat is, akik használható, de fölöslegesnek bizonyuló lábbelijüket szeretnék felajánlani a rászorulóknak. Az így begyűlt lábbeliket ugyanott folyamatosan próbálhatják fel és vehetik át az igénylők. Várunk tehát mindenkit, aki akár munkával (cipőtisztítás), akár szolgáltatásunk igénybevételével (cipő tisztíttatása), akár adománnyal hozzá szeretne járulni ahhoz, hogy minden gyereknek meglegyen az egyik legalapvetőbb ruházati cikke.
2. December 10-16 között a Könyvek és Borok világa fogja belakni a Mátyás utca standjait. E két, egymással évszázadok óta igen jól megférő területet szeretnénk tudatosabban is közelíteni egymáshoz az ajándékozások hónapjában. Bortermelők és könyvkiadók, vagy akár borpincék, könyvesboltok és antikváriumok jelentkezését egyaránt várjuk december 5.-ig.
3. December 17-23 között, a karácsonyt megelőző héten pedig Karácsonyi Vásár lesz az ajándéktárgyak széles választékával, valamint számos gyerekprogrammal, foglalkoztatással, műsorral, melyeket az erre igényt tartó civil szervezetek és a kézművesek biztosítanak a Mátyás szülőháza mellett felállított jurtában. Gábor Balázs, homoródszentpáli mesterember pedig kapufaragást fog tanítani egész héten az érdeklődő gyerekeknek.
A részletes és folyamatosan bővülő programtervezetet a www.hu.craftsmen.ro honlapon olvashatják az érdeklődők.
A jelentkezéseket a 0741915082 telefonszámra vagy a kezmuvesseg@gmail.com Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. e-mailcímre várjuk.
Bővebb információ: http://www.hu.craftsmen.ro
Feltöltötte: attesz
|
|
Waldorf Adventi Bazár [2010. november 24.]
|
|
Szombaton, november 27-én 16 órától kerül sor a hagyományos adventi Bazárra a Hajnal-negyedi Waldorf Iskolában (Sergiu Celibidache utca 8-12). Kirakodóvásár, kézműves műhelyek, zenés kávéház, büfé, játszóház várja a kedves érdeklődőket.
Feltöltötte: szmaresz
|
|
Állástalálók Klubja Kolozsvár [2010. november 24.]
|
|
Állástalálók Klubja néven támogató és készségfejlesztő csoportot indítunk 40 év fölötti, legalább 6 hónapja munkanélküli személyeknek, akik Kolozsváron vagy környékén laknak.
A program a munkanélkülieknek a munkaerő-piacon való részvételét gátló pszichológiai és szociális korlátok megszüntetésére, az álláskeresés terén szükséges technikák átadására, valamint az önismeret és önértékelés javítására törekszik. Végső cél a későbbi munkavállalás érdekében szakmai képzés vállalása, illetve az elhelyezkedés.
A program ingyenes.
Időtartam: Heti 4 órás foglalkozások, decembertől egészen 2011 májusig (6 hónap).
A csoportvezetők:
Balázs- Zsigmond Orsolya- karrierfejlesztési és HR tanácsadó, CareerConsult
Miklós Erzsébet- pszichológus
Bővebb információ és jelentkezés:
Balázs- Zsigmond Orsolya
+40726378434
orsolya.balazs@careerconsult.ro
http://www.allastalalok-klubja.blogspot.com/
|
|
"Pax corporis" - 16-18. századi orvosi könyvek kiállítása az Egyetemi Könyvtárban [2010. november 22.]
|
|
Az Egyetemi Könyvtár tisztelettel meghívja november 23-án 13,00 órától a „Pax corporis”. 16–18. századi orvosi könyvek című kiállítás megnyitójára, melyre a Különgyűjteményi Osztály Gh. Sion termében kerül sor.
A kiállítás keretén belül 58 mű tekinthető meg az orvostudomány, botanika illetve sebészet (ezen belül korabeli sebészeti eszközök és használatuk) tárgyköréből, antik, középkori és reneszánsz szerzőktől.
A kiállítás keretén belül olyan neves szerzők munkái tekinthetőek meg, mint a 16. századi Galenus, Avicenna és Andreas Vesalus (a modern anatómia megalapítója), a 17. századi neves szerzők közül megemlítenénk Robert Hooke (a mikroszkóp feltalálója), illetve François Mauriceau (a modern szülészet úttörője) nevét, illetve, a későbbi, 18. századi szerzők közül pedig Thomas Sydenham (az „angol Hippokrátesz”) és Eustachi Bartolommeo ( aki elsőként nyújtott pontos leírást többek között a vesékről, a mellékveséről, a fogak fejlődéséről, a belső fül szerkezetéről) nevét.
A kiállított művek az Egyetemi Könyvtár Különgyűjteményi Osztályán őrzött könyvgyűjteményből (Nemzeti Patrimónium és Régi Magyar Könyvtár) illetve a ritkaságtárból származnak.
A kiállítás november 23 – december 22 között tekinthető meg (hétfő-péntek: 9,00-14,00). Minden érdeklődőt szeretettel látunk.
|
|
VIP-póker Talpas Botonddal, a KMDSZ elnökével. Mazsoretteket is hoz? [2010. november 22.]
|
|
A Kolozsvári Amatőr Póker Szövetség (KAPSZ) folyatja a VIP-pókert (eddig vendégünk volt Csoma Botond városi tanácsos, Fekete Emőke, a Kolozs Megyei tanács alelnöke, illetve Kovács Péter az RMDSZ ügyvezető alelnöke, Boros János, Kolozsvár alpolgármestere, illetve Csigi Levente, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) Kolozs megyei elnöke, Hantz Péter tudományos kutató, a Bolyai Kezdeményező Bizottság (BKB) alelnöke), ezúttal a meghívottunk Talpas Botond, a KMDSZ elnöke.
Helyszín: Bulgakov&Macskaház (Búza/Virág/I.M.Klein utca 17. szám).
Időpont: 2010. november 25., csütörtök, 20 óra.
Részletek és humor a KAPSZ blogján.
Csak a KAPSZ-tagok játszanak! Kivételes esetekben külsősöket is befogadunk.
A póker bemutatónak nincs pénzbeli tétje!
***********************************************
A VIP-póker célja, hogy a politikus, közéleti személyiség is megismerkedjen ezzel a szórakozási lehetőséggel, kikapcsolódjunk, ismerkedjünk. Cél ugyanakkor a póker népszerűsítése.
A baráti, felszabadult hangulatban zajló pókerezésnek tulajdonképpen semmi köze a szerencsejátékhoz. Ez csak egy alibi a jó hangulatra, a lazulásra, ismerkedésre.
***********************************************
|
|
Aranyosszéki Népfőiskola [2010. november 22.]
|
|
Az Aranyosszéki Népfőiskola szerdán, nov 24. -én d. u. 6 órai kezdetű, az IKE teremben tartandó előadása keretében Veres Emese néprajz kutató
A -"Mikor Oláhország háborut izene..." - A barcasági csángók kálváriája -
c. könyve kapcsán tart vetített képes előadást az 1916-os év eseményeiről
A helyszínen rögtönzött konyvvásáron a szerző dedikál.
|
|
Az emberi méltósággal kapcsolatos jogi aspektusok [2010. november 22.]
|
|
Az EME Jog-, Közgazdaság- és Társadalomtudományi Szakosztálya szervezésében november 24-én, szerdán 18 órától, az EME Székházban, Napoca (Jókai) utca 2 szám
Varga Attila, egyetemi adjunktus, parlamenti képviselő
Az emberi méltósággal kapcsolatos jogi aspektusok
címmel tart előadást.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk.
|
|
Erőss Zsolt vetítése november 24-én du. 6 órakor [2010. november 21.]
|
|
Ismét Erdélybe látogat Erőss Zsolt hegymászó, aki ezúttal az idei, Magyarok a világ nyolcezresein elnevezésű expedíciósorozat keretében szervezett Cho-Oyu-expedícióról fog vetítéssel egybekötött bemutatót tartani. A kolozsvári előadásra november 24-én, szerda du. 6 órakor kerül sor a Báthory István Líceum dísztermében.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
|
|
Parti Nagy Lajos írói estje november 24-én [2010. november 17.]
|
|
A Korunk Akadémia meghívására Kolozsváron olvas fel
Parti Nagy Lajos,
az Ibusár, Grafitnesz, A fagyott kutya lába című művek szerzője.
Házigazda:
Balázs Imre József,
a Korunk főszerkesztője
Időpont, helyszín: 2010. november 24, szerda, 18 óra, Főtér 22/8. (Kolozsvár Társaság székhelye).
Partner: Szépírók Társasága (A Könyv Utóélete című program).
A rendezvény támogatója: Szülőföld Alap, Eurotrans Alapítvány
|
|
Közösségi nap a szórványban [2010. november 17.]
|
|
Az Erdélyi Magyar Ifjak (EMI) Szórványért szakcsoportja Boros Erzsébet népdalénekes közreműködésével, valamint a Communitas és a Fabó Imre Alapítvány anyagi támogatásával közösségi napot tart november 27-én, 16 órától a Fehér megyei Búzásbocsárd kultúrházában.
A szervezők kiemelten fontosnak tartják a szórványban élő emberek magyarságtudatának megmentését és erősítését, így szóban forgó rendezvényünkön a fiataloknak és időseknek egyaránt alkalmuk lesz betekintést nyerni a magyar népzene és színjátszás rejtelmeibe.
Az ingyenes részvételű rendezvényre minden érdeklődőt szívesen várnak a szervezők.
|
|
|
|
|
 |
Legutóbbi hozzászólások |
 |
A legutóbbi öt hozzászólás. |
 |
-
Arnika: YESSS!
-
arnika: Eso utan koponyeg... negy ev alatt nem volt ido lepni? Szep lassan, egyenkent ki...
-
Bela: Szuper az ujsag cikk.En a Tokoz negyedben szulettem es csak a nagy szuloktol hal...
-
Iczig: nem igazan erdekel....
-
B.Gy: ezt érdemes minden kolozsvárinak elolvasnia:
Jeszenszky Géza...
|
 |
Kommentálható tartalmak |
 |
A legutóbbi öt kommentálható tartalom. |
 |
|
|
Szavazógép |
 |
Önt zavarta az Untold feszivál zaja?
|
Legolvasottabb tartalom |
 |
Az elmúlt 3 nap legolvasottabb tartalmai. |
 |
|
 |
Üzenőfal |
 |
Üzenetének elküldésére kérjük, jelentkezzen be.
|
 |
Legutóbb regisztráltak |
 |
Üdvözöljük legutóbb regisztrált tagjainkat: ssandorr, kiseniko, Kszaniszlo, Cosmetic Plant, 64petrik. |
 |
|
Regisztrált tagok száma: 4093. |
On-line felhasználók |
 |
 |
Regisztrált: 0 |
 |
 |
Vendég: 811 |
 |
 |
Bejelentkezett felhasználók:
|
 |
|
 |
|
 |