Ma Dacian Cioloş miniszterelnök a megyei kormánymegbízottakkal tartott videokonferenciáján azt mondta, sajnálatos, hogy voltak, akik életüket vesztették az elmúlt napok áradásaiban, és azt kérte a prefektusoktól, jelentsék, ha az infrastruktúra megrongálódása miatt települések maradnak elzárva.
„Először is sajnálatos, hogy voltak emberek, akik életüket vesztették, tudom, hogy ezek elszigetelt esetek és egyedi helyzetek voltak, mégis ez a legsajnálatosabb, és remélem, képesek leszünk a továbbiakban úgy szervezkedni, hogy amennyire lehet, a jövőben kerüljük el az ilyen szituációkat” – mondta a kormányfő a videokonferencia elején.
Hangsúlyozta: azért hívta össze az internetes találkozót, mert a szélsőséges időjárás már hosszabb ideje tart, és elemzésre van szükség. (4)