Adrian Curaj oktatási miniszter úgy látja, eljött az ideje egy iskolai etikai kódex kidolgozásának, ami egyaránt vonatkozna az iskola területére, a pedagógusra és a diákra, illetve a családtagokra is.
Amikor mai kolozsvári sajtótájékoztatóján arról faggatták, hogyan kommentálja a Temes megyében történteket, ahol hangfelvétel készült arról, hogy egy óvónő kiabált és sértegette a kicsiket, Curaj azt mondta, a Temes megyei tanfelügyelőség nagyon jól tudja, mit kell tennie, ő pedig bízik az intézmény képviselőinek szakértelmében.
„Meg kell vizsgálniuk az oktatási intézményt, hogy lássák, mi történt. Ugyanakkor egy szélesebb keretre van szükség, tovább kell fejlesztenünk azt, ami a törvényekben benne van, szükségünk van egy etikai kódexre, eljött az ideje, hogy kidolgozzuk. Fogunk tudni beszélni egy iskolai etikai kódexről, amire szükségünk van, ami odafigyel az iskola területére, a pedagógusra, a diákra és a családtagokra is. egy egész évünk van rá. (…) Nem tudom megmondani, mit kell majd ennek az etikai kódexnek tartalmaznia. A miniszter szerepe az, hogy megnyissa a teret a párbeszédhez, odategye a szakértőket, hogy egyeztessenek, megteremtse a bizalmat, hogy a döntés a szakértők ötlete alapján született, és a végére elkészül egy termék, amit felvállalunk, egy etikai kódex, amit gyakorlatba ültetünk” – magyarázta az oktatási tárca vezetője. (4)