Gorj, Vâlcea, Olt, Argeş, Dâmboviţa, Teleorman, Giurgiu, Prahova, Brassó és Szeben megyékben elsőfokú, sárga csapadékjelzés lesz érvényben mától kedd reggelig, ebben az időszakban a jelzett megyékben a 25, néhol a 40 liter/négyzetmétert is meghaladhatja a csapadékmennyiség.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat által kiadott figyelmeztetés ma délben órakor lép érvénybe, és kedden 10 óráig tart.
„Az említett időszakban folytatódnak az esőzések, főként az ország déli és középső részében, de a domb- és hegyvidékeken is. Gorj, Vâlcea, Olt, Argeş, Dâmboviţa, Teleorman és Giurgiu megyékben, illetve Prahova, Brassó és Szeben megyék hegyvidékein továbbra is lehet 20-25, elszórtan 40 literes négyzetméterenkénti mennyiséget meghaladó csapadék” – áll a sárga színkóddal ellátott figyelmeztetésben. (4)