Javítani kell az intézményes párbeszédet Magyarország és Románia között, mert a két állam közötti viszony romlása kihat az erdélyi magyarság életére - jelentette ki Kelemen Hunor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnöke szerdán Bukarestben.
Elmondta, az erdélyi magyarság megérzi, amikor az államközi kapcsolatok nem jók: Romániában érezhetően megszaporodtak a magyar közösség elleni kirohanások, adminisztratív intézkedések.
Szerinte a kapcsolatokat legalább a gazdasági, határ-menti együttműködések szintjén javítani kell, hogy "létezzen intézményes párbeszéd, ha nem is a legmagasabb szinten". Kelemen Hunor szerint folyamatban van Klaus Johannis budapesti látogatásának előkészítése, és az RMDSZ azt várja, hogy "legalább államfői szintén a párbeszéd erősödjön". (9)