label_szabadsag
Magunkról | Kapcsolat | Munkatársak
Hu Ro En
Napirenden Kult-Túra Vélemény Körkép Sport Mozaik Hirdetés/Reklám Opera EU-világ Életmód Bulvár Művelődés Campus
Számítástechnika Gazdaság Állatbarát Egészségügy Riport Decibel Motorház Tudomány Totyogó Bonifácz Élő emlékezet Világjáró
« vissza

Gyorshírek
 
 
01/08/2015 13:10 - Állatbarát


 
Körözik Cecil gyilkosát
 

Körözik azt az amerikai fogorvost, aki július elején megölte Cecilt, Zimbabwe leghíresebb oroszlánját. Az 55 éves Walter Palmer azzal védekezik, hogy kiváltotta a vadászati engedélyeket, és tudomása szerint minden jogszerűen történt. Egy biztos, az állat megölésével egy teljes ország lakosságát haragította magára, és sokan ítélik el a világban is.

Cecil a turisták kedvence volt, jellegzetes fekete sörénye gyakran tűnt fel a terepjárók körül, állítólag szerette az emberek közelségét. Ezt használta ki Walter Palmer, aki egy állattetemmel kicsalogatta a védett parkból a 13 éves oroszlánt, majd nyíllal megsebezte. Aztán majdnem két nap múlva, amikor társaival rátalált, és még mindig élt, automata fegyverrel lőtték le. Jeladós nyakörvét azonban nem tudták leszedni, ezért levágták az állat fejét.

Cecil megölése után az amerikai fogorvosra óriási harag zúdult, Facebook oldalát bezárták a rengeteg szidalmazó komment miatt, praxisát felfüggesztette, rendelőjének bejárata pedig szinte kegyhellyé vált, sokan plüssállatokat helyeztek el a megölt Cecil emlékére. Bár a fogorvos egy internetes lapnak elküldött nyilatkozatában azt állította, nem tudta, mekkora híresség az állat, és tagadta, hogy illegálisan ejtette volna el, ezt sokan kétlik. Palmer ellen körözést adtak ki orvvadászatért, s két vadőrt már letartóztattak. Cecil nagy kincs volt, piaci értéke több mint százezer dollár. A zimbabwei szafari szervezők szövetségének elnöke úgy tudja, az amerikai fogorvos 55 ezer dollárt fizetett a vadőröknek.
Palmer bűne azért is súlyos, mert Cecil halála után a többi hím vadászni fog az állat kölykeire, hogy ne maradjon meg a vérvonal. (3)











Az Ön híre
Mihálik András könyvbemutatója
...
Hír feltöltéséhez kérjük, jelentkezzen be itt.
 Az összes ÖN híre  



Legutóbbi hozzászólások
A legutóbbi öt hozzászólás.
  • Arnika: YESSS!
  • arnika: Eso utan koponyeg... negy ev alatt nem volt ido lepni? Szep lassan, egyenkent ki...
  • Bela: Szuper az ujsag cikk.En a Tokoz negyedben szulettem es csak a nagy szuloktol hal...
  • Iczig: nem igazan erdekel....
  • B.Gy: ezt érdemes minden kolozsvárinak elolvasnia:
    Jeszenszky Géza...

Kommentálható tartalmak
A legutóbbi öt kommentálható tartalom.
Te is tudod a helyes válaszokat! Vagy vannak fejtörő kérdéseid?
Ingyenes, magyar nyelvű kvízverseny a Bulgakovban
VIDEÓ - Kolozsváron tartottak bemutatót a Sztánai Lovasok
FOTÓRIPORT - Ismét kvízverseny a Bulgakovban, ismét agymozgató kérdések…
VIDEÓINTERJÚ - 27. Tusványos: Melyik mértékű bérszakadék esetében már nem kecseg...
VIDEÓRIPORT - Lóháton, nomád stílusban Porolissum meghódítására
 Az összes kommentálható tartalom  

Szavazógép
Önt zavarta az Untold feszivál zaja?
Ittam két sört, betettem a füldögót, aludtam
Igen, nagyon hangos volt a zene
Nem zavart
Eddigi szavazatok száma:569
Korábbiak  

Legolvasottabb tartalom
Az elmúlt 3 nap legolvasottabb tartalmai.



Üzenőfal
Üzenetének elküldésére kérjük, jelentkezzen be.

Reklámajánlat
Apróhirdetési díjszabások (letöltés)
Tarife pentru marea reclama (în varianta tipărită a ziarului) (letöltés)
Reklámdíjszabás - a nyomtatott újságban (letöltés)
Tarife la mica publicitate (varianta tiparita) (letöltés)
Politikai reklámdíjszabás (letöltés)
Reclama politica (letöltés)
Advertising prices (letöltés)

Legutóbb regisztráltak
Üdvözöljük legutóbb regisztrált tagjainkat: ssandorr, kiseniko, Kszaniszlo, Cosmetic Plant, 64petrik.
Regisztrált tagok száma: 4093.
 Regisztráció  

On-line felhasználók
Regisztrált: 0
Vendég: 985
Bejelentkezett felhasználók:
Impresszum Adatvédelem Software development by Codespring. Web hosting by Codespring.
Támogatók:
Communitas Alapítvány Communitas Alapítvány
Hungarian Human Rights Foundation Magyar Emberi Jogok Alapítvány - Hungarian Human Rights Foundation (HHRF - New York).
Bethlen Gábor Alap Bethlen Gábor Alap