A Hantz Lám Irén és László Miklós által összeállított A templom arcai – A kolozsvári Farkas utcai református templom képben-szóban című kötetet ismerhették meg a kolozsváriak szerdán délután az EMKE Györkös Mányi Albert Emlékházában. Az esemény résztvevőit elsőként Tőkés Erika, a Stúdium Kiadó vezetője köszöntötte, majd Fazakas Zsolt, a Farkas utcai református templom lelkipásztora szólt néhány szót. – A Farkas utcában benne van minden, ami iskola, ami kultúra, ami egyház, ami Kolozsvár... Ezt az utcát látja a templom, a benne élőket és a rajta áthaladókat szemléli a köztünk lakozó Isten is – hangsúlyozta a lelkész. László Miklós fotóművész elárulta: a 2000-es évek legelején kereste meg őket Hantz Lám Irén, hogy érdemes lenne kötetben is megjelentetni az édesapjuk, László Dezső dolgozószobájában összegyűjtött képeket.
Hantz Lám Irén ekként emlékezett vissza: – Éva néni egyszer behívott a belső szobába, és megmutatta ezt a gyűjteményt. A képek sűrű egymásutánban sorakoztak. Hirtelen elámultam, és akkor jött az ötlet, hogy ezt a gyűjteményt közkinccsé kellene tenni – mondta. Az elmúlt 12 év során, mialatt László Miklóssal már számba vették a dolgozószobában rejlő kincseket, több olyan érdekes képre figyelt fel ismerőseinél, barátainál járva-kelve, amelyek a Farkas utcai református templomot ábrázolják. A gyűjtemény ennek nyomán többek között Fülöp Antal Andor, Györkös Mányi Albert, Nagy Endre, Feszt László, Veress Pál, Starmüller Géza, Berde Amál munkáival egészült ki.
A kötet tartalmazza továbbá Gálfy Zoltán református teológiai professzornak a Farkas utcai templomban 1986-ban elmondott ünnepi beszédét, valamint azokat a verseket, amelyekre utalt a szerző igehirdetésében (köztük Áprily Lajos és Dsida Jenő egy-egy költeménye). Az est folyamán közreműködött László Kinga, László Miklós unokája, a zenei élményekről pedig Balázs Ágnes (zongora) és Gyenge Balázs Zoltán (hegedű) gondoskodott.