label_szabadsag
Magunkról | Kapcsolat | Munkatársak
Hu Ro En
Napirenden Kult-Túra Vélemény Körkép Sport Mozaik Hirdetés/Reklám Opera EU-világ Életmód Bulvár Művelődés Campus
Számítástechnika Gazdaság Állatbarát Egészségügy Riport Decibel Motorház Tudomány Totyogó Bonifácz Élő emlékezet Világjáró

Győri ETO FC - Maccabi Tel-Aviv. Fotók: Mészáros Mátyás
A Győri ETO FC a 2–0-s hazai vereségét követően vendégként is kikapott a Maccabi Tel-Aviv együttesétől a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójában, ezzel befejezte szereplését a sorozatban. A Bukaresti Steaua idegenben is nyerni tudott a Vardar Skopje ellen, a kettős sikert azonban a csapat igazgatója, menedzsere, Mihai Stoica renitens viselkedése árnyékolta be. [Szóljon hozzá!]

A korábbi Videoton-edző, a portugál Paulo Sousa által irányított izraeli alakulat mindkét félidőben fölényben játszott, helyzeteket alakított ki, ezekből kettőt ki is használt. A találkozó végére maradt egy győri találat is, a második félidőre beállt Martínez (aki Kamenár kapust leszámítva mondhatni az egyetlen jól teljesítő játékos volt a magyar csapatból) szépített.

A Steauát a macedóniai mérkőzésen egyszer tudták meglepni, a skopjei összecsapás végkimenetele azonban egy percig sem volt kétséges. A kettős siker steauás találatait a csapatban góllal debütáló olasz Piovaccari és a csapatkapitány Bourceanu szerezte. A találkozót azonban beárnyékolták az előzmények: a hétfői negyedórás nyílt edzésen Mihai „MM” Stoica testőreivel bántalmazta a találkozót közvetítő Pro tv és ProSport két munkatársát, Alexandra Tănăsescu riportert és kameramanját. A riporternő megsérült a kezén. A macedón gyorsítélet értelmében Stoicának 400 eurós bírságot kell befizetni „csendháborítás” miatt, az ügy azonban nem zárul itt le, mert a sértettek és az újságíró-szövetség feljelentést tett a román hatóságoknál a nemzetközi labdarúgófórumokon.

A Steaua következő ellenfele az izlandi Streymur csapatán átgaloppozó, Dusan Uhrin jr. edzette grúz Dinamó Tbiliszi lesz. A nemzetközi kupákban szereplő Steaua és az Astra egymással játszana az I. liga második fordulójában, s a mérkőzések közelsége miatt jogosan igényeltek halasztást, amit meg is kaptak. Az Astra–Steaua összecsapást valószínűleg decemberben játsszák majd le.

Eredmények, BL-selejtező, 2. forduló, visszavágó (kiemelve a továbbjutó):Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Győri ETO FC 2–1 (gól: Ben Haim – 26. és Zahavi – 79. perc, illetve Martínez – 86. perc) – továbbjutott a Maccabi kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel • Vardar Szkopje (macedón)–Bukaresti Steaua 1–2 (Kosztovszki – 46. perc, illetve Piovaccari – 23. és Bourceanu – 72. perc) – tj.: a Steaua kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel • Sahtyor Karagandi (kazah)–BATE Boriszov (fehérorosz) 1–0 (Zenykovics – 82. perc) – tj. a Karagandi kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel • Daugava Daugavpils (lett)–Elfsborg (svéd) 0–4 (Keene – 41., Claesson – 61., Hult – 66. és M. Andersson – 86. perc, 11 m) – tj. az Elfsborg kettős győzelemmel, 11–1-es összesítéssel • Nomme Kalju (észt)–HJK Helsinki (finn) 2–1 (Ceesay – 28. és Quinteri – 36. perc, illetve Savage – 64. perc) – tj. a Nomme Kalju 2–1-es összesítéssel • Szutjeszka Niksics (montenegrói)–Sheriff Tiraspol (moldáv) 0–5 (Cadu – 13., Ricardinho – 47., Fernando 2 – 52. és 65., valamint Scripcenko – 86. perc; kiállítva: Becselics – 69. perc, Szutjeszka) – tj. a Sheriff 6–1-es összesítéssel • Molde (norvég)–Sligo Rovers (ír) 2–0 (Linnes – 5. és Coly – 77. perc) – tj. a Molde kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel • EB/Streymur (feröeri)–Dinamó Tbiliszi (grúz) 1–3 (Danielsen – 27. perc, illetve Xisco – 7., 11 m, Dvali – 12. és Glisics – 84. perc) – tj. a Dinamó Tbiliszi kettős győzelemmel, 9–2-es összesítéssel • Skënderbeu (albán)–Neftci Baki (azeri) 1–0 (Orelesi – 116. perc; kiállítva: Mitreszki – 92. perc, Neftci) – tj. a Skënderbeu 1–0-s összesítéssel, hosszabbítás után • Dinamó Zágráb (horvát)–Fola Esch (luxemburgi) 1–0 (Kramarics – 78. perc, 11 m) – tj. a Dinamó Zágráb kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel • Celtic Glasgow (skót)–Cliftonville (északír) 2–0 (Ambrose – 16. és Szamarasz – 70. perc) – tj. a Celtic kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel • Zeljeznicar (boszniai)–Viktoria Plzen (cseh) 1–2 (Jamak – 45. perc, illetve Wagner – 5. és Petrzela – 30. perc; kiállítva: Procházka – 20. perc, Viktoria) – tj. a Viktoria Plzen kettős győzelemmel, 6–4-es összesítéssel • Hafnarfjördur (izlandi)–Ekranas (litván) 2–1 (Sverrisson – 38. és Bjönrsson – 92. perc, illetve Buinickij – 26. perc, 11 m; kiállítva: Reyes – 52. perc, Ekranas) – tj. a Hafnarfjördur kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel.