 |
Archívum
|
|
|
 |
 |
 |
Átfogó akcióba kezd az RMDSZ a romániai magyarság nyelvi jogainak az érvényesítéséért |
Átfogó akcióba kezd az RMDSZ a romániai magyarság nyelvi jogainak az érvényesítéséért – közölte mai hírlevelében a szövetség.
Az RMDSZ ügyvezető elnöksége arra készül, hogy ellenőrzi a nyelvi jogok érvényesülését valamennyi olyan romániai településen, ahol a magyarság számaránya meghaladja a 20 százalékot. Ahol hiányosságokat talál, ezek orvoslását kéri a polgármestertől vagy az illetékes intézményvezetőtől.
„Amennyiben elvárható időben nem történik változás, jogi útra tereljük a jogsérelmet” – idézte a hírlevél Székely Istvánt, az RMDSZ társadalomszervezési ügyvezető alelnökét, a program felelősét (képünkön).
A romániai törvények a kisebbségek 20 százalékos helyi arányához kötik a többnyelvű feliratozást és az anyanyelvhasználat jogát a helyi közigazgatásban. (4)
|
Birkózás: még egy magyar arany Bakuban |
Utolsó versenynapjukon alighogy partra szálltak a magyar kajak-kenusok, újabb magyar aranyért lehetett szurkolni Bakuban, az I. Európa Játékokon: birkózásban ezúttal Barka Emese volt érdekelt az 58 kg-os súlycsoport döntőjében, az ukrán Tetjana Lavrencsuk ellenében.
A magyar birkózó jól kezdett, ő pontozott elsőként, majd 3–0-ra „elhúzott”, s bár Lavrencsuk 3–2-re szépített a második menetben, az izgalmas végjátékban egyenlíteni már nem tudott, így meglett a második magyar arany birkózásban is. (13)
|
Babos Tímea kiütötte Roberta Vincit |
A világranglistán 91. Babos Tímea a birminghami tenisztorna első fordulójában bravúros győzelmet aratott a világranglistán 36. olasz Roberta Vinci ellen: 6:2, 6:7, 7:6-ra nyert, és továbbjutott a második fordulóba, ahol a világranglista 9. helyezettje, egyben a torna 3-as számú kiemeltje, a spanyol Carla Suarez Navarro vár rá. (13)
|
Európa Játékok: öt arannyal zártak a magyar kajak-kenusok |
Véget értek az Európa Játékok kajak-kenus számai: a mai, utolsó versenynapon Kozák Danuta K-1 500 méteren, a Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel alkotta férfi kajaknégyes 1000 méteren, a kajakos Dudás Miklós (képünkön) 200 méteren szerzett aranyérmet.
A kajakos Kozák Danuta, továbbá a Tótka Sándor, Molnár Péter kajakos duó 200 m-en, a szintén kajakos Csay Renáta 5000 m-en, a Kárász Anna, Vad Ninetta kettős pedig 500 m-en lett bronzérmes.
Ezzel a magyar kajak-kenusok bakui mérlege 5 arany- és 5 ezüstérem. (13)
|
Az olasz hatóságok eltávolították az olasz-francia határon letáborozott bevándorlók egy részét |
Elszállította az olasz rendőrség és csendőrség az olasz-francia határ mentén fekvő Ventimigliából kedden a napok óta ott táborozó migránsok egy részét.
Ventimiglia parti szikláira ötven afrikai férfi kapaszkodott fel és nem hajlandó távozni onnan. Társaikat, akik a város egyik parkjában telepedtek le, az olasz hatóságok egyenként gyűjtötték össze és az olasz vöröskereszt autóbuszaival elszállították. A migránsok közül többen ellenállást tanúsítottak, a földre vetették magukat és az emberi jogok tiszteletben tartását követelték. Egy bevándorló fiatalember rosszul lett.
Az eritreai, etiópiai, szudáni és szíriai bevándorlók egy részét Ventimiglia határátkelőjéhez szállították, ahol ideiglenes szálláshelyet állítottak fel számukra. Az utóbbi öt napban már több mint kétszázan érkeztek a szálláshelyre arra várva, hogy a franciák átengedjék őket a határon. Az olasz hatóságok egészségügyi ellenőrzésnek vetik alá őket, hogy kiszűrjék a betegeket. (4)
|
Kína befejezi dél-kínai-tengeri szigetfeltöltéseit |
Kína a következő napokban befejezi a Nansa/Spratly-szigetek egyes általa felügyelt zátonyainak, szigeteinek mesterséges területfeltöltését, amelyet amerikai részről élesen bíráltak - számolt be mai közleményében a külügyminisztérium.
A Lu Kang szóvivő által jegyzett bejelentés szerint minderre a tervek szerint kerül sor. Egyúttal közölte: a feltöltés után különböző létesítmények építésébe kezdenek majd.
A nyilatkozat hangsúlyozza, az építkezések az alapvető katonai védelmi igények kielégítése mellett elsősorban polgári célúak, Kína nemzetközi kötelezettségeinek ellátását szolgálják. Kiterjednek a tengeri kutatásra, mentésre, a katasztrófák megelőzésére és mérséklésére, tudományos tevékenységre, meteorológiai, környezeti megfigyelésekre és a hajózás biztonságát, a halászatot segítő szolgáltatásokra.
Lu újfent azt hangoztatta, hogy a Nansa/Spratly-szigetcsoport szigetein, zátonyain folyó építkezések "törvényesek, reálisak és indokoltak". Hozzátette, e lépések nem irányulnak egyetlen más ország ellen sem, a tengeri környezetet nem károsítják, nem befolyásolják a szabad hajózhatóságot vagy a repülést a térségben. Ezek a nemzetközi törvények által biztosítottak a Dél-kínai-tengeren. (4)
|
|
|
|
 |
Legutóbbi hozzászólások |
 |
A legutóbbi öt hozzászólás. |
 |
-
Arnika: YESSS!
-
arnika: Eso utan koponyeg... negy ev alatt nem volt ido lepni? Szep lassan, egyenkent ki...
-
Bela: Szuper az ujsag cikk.En a Tokoz negyedben szulettem es csak a nagy szuloktol hal...
-
Iczig: nem igazan erdekel....
-
B.Gy: ezt érdemes minden kolozsvárinak elolvasnia:
Jeszenszky Géza...
|
 |
Kommentálható tartalmak |
 |
A legutóbbi öt kommentálható tartalom. |
 |
|
|
Szavazógép |
 |
Önt zavarta az Untold feszivál zaja?
|
Legolvasottabb tartalom |
 |
Az elmúlt 3 nap legolvasottabb tartalmai. |
 |
|
 |
Üzenőfal |
 |
Üzenetének elküldésére kérjük, jelentkezzen be.
|
 |
Legutóbb regisztráltak |
 |
Üdvözöljük legutóbb regisztrált tagjainkat: ssandorr, kiseniko, Kszaniszlo, Cosmetic Plant, 64petrik. |
 |
|
Regisztrált tagok száma: 4093. |
On-line felhasználók |
 |
 |
Regisztrált: 0 |
 |
 |
Vendég: 2243 |
 |
 |
Bejelentkezett felhasználók:
|
 |
|
 |
|
 |