label_szabadsag
Magunkról | Kapcsolat | Munkatársak
Hu Ro En
Napirenden Kult-Túra Vélemény Körkép Sport Mozaik Hirdetés/Reklám Opera EU-világ Életmód Bulvár Művelődés Campus
Számítástechnika Gazdaság Állatbarát Egészségügy Riport Decibel Motorház Tudomány Totyogó Bonifácz Élő emlékezet Világjáró
Archívum

Cikkek [Újság]| Cikkek [Web]| Gyorshírek| Az Ön híre| 2007. november 5. előtt| Digitalizált archívum

« vissza

Főcikkek
2008. július 09.
Több megoldás kínálkozik nyári programra kisgyermekek számára
Sok szülő számára a nyár nem csak a meleget és a régvárt szabadságot jelenti, hanem annak a gondját is magával hozza, hogy a több hónapos vakáció alatt napi (jó esetben!) nyolc órában mihez kezdjen gyermekével. Szerencsére az „ottalvós” állami napközikben nyáron is felügyelnek a kicsinyekre, és általában csak egy hónapos szünetet tartanak. A magánóvodák is hasonló programmal működnek, ezek némelyike akár még strandra is elviszi a rájuk bízott gyermekeket. Megoldást jelenthetnek még a nagyszülők vagy egyéb segítő személyek, és természetesen nyári táborok sokasága is rendelkezésre áll, ezek akár egy-egy hetes időszakot is felölelhetnek. Aki pedig nem szeretné gyermekét elengedni a városból, annak ideális megoldást jelenthetnek a helyi, úgynevezett nappali táborok, például a város református gyülekezetei által szervezett és kínált Biblia-hetek. Összeállításunkban utána néztünk a különféle lehetőségeknek.

Cikkek [Újság]
[Napirenden] Három ország diákjai nyaralnak együtt Szegeden
Három országból huszonnyolc diák tölt együtt egy hetet hétfőtől Szegeden, a Kulturális Háromszög Táborban – tájékoztatta a szervező újszegedi Rendezvényház igazgatója az MTI-t.

[Napirenden] Busz lángokban Csíkszereda közelében
Kigyulladt egy magyarországi gyerekeket és tanárokat szállító autóbusz Csíkszereda mellett, a város Székelyudvarhely felőli kijáratánál, a 13 A országúton, de szerencsére senki nem sérült meg.

[Napirenden] Erdélyi magyar EP-képviselők a kisebbségi jogokért
Az Európai Parlament és az unió tagországai, köztük Románia és Magyarország ítélje el Ukrajnának a nemzeti kisebbségek „programszerű asszimilációjára” irányuló törekvéseit, szólítsák fel Ukrajnát nemzetközi kötelezettségeire – mondta Tőkés László európai parlamenti (EP-) képviselő hétfőn Strasbourgban, az EP ülésén napirend előtt elhangzott felszólalásában.

[Napirenden] Megszűnt a háromtagú PSD-s „kolozsvári csoport”
Még mielőtt a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos tanácsa július 11-i ülésén megerősítette vagy leszavazta volna az erdélyi területi szervezetek vezetőségeinek feloszlatásáról korábban született döntést, a Kolozs megyei PSD három prominens képviselője, Ioan Rus, Vasile Dâncu és Vasile Puşcaş lemondott a pártban betöltött valamennyi tisztségéről.

[Napirenden] Megszületett az új szerb kormány
A belgrádi parlament hétfőn este alacsony többséggel megválasztotta Szerbia új kormányát. A Mirko Cvetkovic miniszterelnök vezette testületre 127 képviselő szavazott a 250 tagú parlamentből.

[Napirenden] „Arany szavazatos”, szakértő miniszterelnöke van Szerbiának
Szakértő, az őt jelölő párt belső köreihez nem tartozó miniszterelnöke lett Szerbiának Mirko Cvetkovic személyében, de sok belgrádi politikai megfigyelő úgy véli, hogy ez a fajta függetlenség inkább hátrányt fog jelenteni, mintsem előnyt – alárendeli a kormányfőt az őt kiválasztó Boris Tadic államfőnek.

[Napirenden] Nyilvánosságra hozták Che Guevara eredeti naplóit
Bolíviában nyilvánosságra hozták Ernesto Che Guevara eredeti naplóit, amelyeket a dél-amerikai országban vívott gerillaháború során írt 1967. októberi meggyilkolásáig.

[Napirenden] Erős földrengés Japán déli részén
A Richter-skála szerint 6-os erősségű földrengés rázta meg kedden Japán déli részét, szökőárveszély nincs – közölte a japán meteorológiai intézet.

[Napirenden] Megnyílt a pekingi sajtóközpont
Ünnepélyes keretek között átadták a pekingi olimpia sajtóközpontját, amely közvetlenül a legfontosabb versenyhelyszínek szomszédságában található.

[Napirenden] Albánia és Horvátország a NATO-ban
Albánia és Horvátország szerdán Brüsszelben aláírja a NATO-csatlakozásról szóló jegyzőkönyvet. Az eseményre az észak-atlanti szervezet székházába várják Lulzim Basha albán és Gordan Jandrokovic horvát külügyminisztert.

  « Első oldal    1   2   3   4   5    Utolsó oldal »  







Az Ön híre
Mihálik András könyvbemutatója
...
Hír feltöltéséhez kérjük, jelentkezzen be itt.
 Az összes ÖN híre  



Legutóbbi hozzászólások
A legutóbbi öt hozzászólás.
  • Arnika: YESSS!
  • arnika: Eso utan koponyeg... negy ev alatt nem volt ido lepni? Szep lassan, egyenkent ki...
  • Bela: Szuper az ujsag cikk.En a Tokoz negyedben szulettem es csak a nagy szuloktol hal...
  • Iczig: nem igazan erdekel....
  • B.Gy: ezt érdemes minden kolozsvárinak elolvasnia:
    Jeszenszky Géza...

Kommentálható tartalmak
A legutóbbi öt kommentálható tartalom.
Te is tudod a helyes válaszokat! Vagy vannak fejtörő kérdéseid?
Ingyenes, magyar nyelvű kvízverseny a Bulgakovban
VIDEÓ - Kolozsváron tartottak bemutatót a Sztánai Lovasok
FOTÓRIPORT - Ismét kvízverseny a Bulgakovban, ismét agymozgató kérdések…
VIDEÓINTERJÚ - 27. Tusványos: Melyik mértékű bérszakadék esetében már nem kecseg...
VIDEÓRIPORT - Lóháton, nomád stílusban Porolissum meghódítására
 Az összes kommentálható tartalom  

Szavazógép
Önt zavarta az Untold feszivál zaja?
Ittam két sört, betettem a füldögót, aludtam
Igen, nagyon hangos volt a zene
Nem zavart
Eddigi szavazatok száma:569
Korábbiak  

Legolvasottabb tartalom
Az elmúlt 3 nap legolvasottabb tartalmai.



Üzenőfal
Üzenetének elküldésére kérjük, jelentkezzen be.

Reklámajánlat
Apróhirdetési díjszabások (letöltés)
Tarife pentru marea reclama (în varianta tipărită a ziarului) (letöltés)
Reklámdíjszabás - a nyomtatott újságban (letöltés)
Tarife la mica publicitate (varianta tiparita) (letöltés)
Politikai reklámdíjszabás (letöltés)
Reclama politica (letöltés)
Advertising prices (letöltés)

Legutóbb regisztráltak
Üdvözöljük legutóbb regisztrált tagjainkat: ssandorr, kiseniko, Kszaniszlo, Cosmetic Plant, 64petrik.
Regisztrált tagok száma: 4093.
 Regisztráció  

On-line felhasználók
Regisztrált: 0
Vendég: 1476
Bejelentkezett felhasználók:
Impresszum Adatvédelem Software development by Codespring. Web hosting by Codespring.
Támogatók:
Communitas Alapítvány Communitas Alapítvány
Hungarian Human Rights Foundation Magyar Emberi Jogok Alapítvány - Hungarian Human Rights Foundation (HHRF - New York).
Bethlen Gábor Alap Bethlen Gábor Alap