label_szabadsag
Magunkról | Kapcsolat | Munkatársak
Hu Ro En
Napirenden Kult-Túra Vélemény Körkép Sport Mozaik Hirdetés/Reklám Opera EU-világ Életmód Bulvár Művelődés Campus
Számítástechnika Gazdaság Állatbarát Egészségügy Riport Decibel Motorház Tudomány Totyogó Bonifácz Élő emlékezet Világjáró
Archívum

Cikkek [Újság]| Cikkek [Web]| Gyorshírek| Az Ön híre| 2007. november 5. előtt| Digitalizált archívum

« vissza

Főcikkek
2008. április 08.
Két fontos uniós pályázat régiónk ivóvízellátásának javítására
Az Európai Bizottság néhány napja fogadta el a kohéziós alapból annak az első három nagy horderejű környezetvédelmi projektnek a finanszírozását, amelyek közül kettő az Észak-Nyugati Régiót, pontosabban Kolozs és Szilágy megye lakosságát érinti. A tervek a vízi közművek minden szegletének fejlesztésére és korszerűsítésére vonatkoznak az ivóvízbázisoktól a szennyvíztisztításig. Környezetvédelemre ilyen méretű EU-s támogatást még nem kapott az ország: a Kolozs és Szilágy megye területére elnyert közös pályázat értéke 197 millió euró, a Kolozs megyében megvalósítandó tervé pedig hozzávetőlegesen 80 millió euró. A projekteket a 2007–2013-s időszakra kiterjedő Környezeti Szektoriális Operatív Program (POS) keretében valósítják meg. Mindezt tegnap jelentette be a sajtónak Darabos József Attila, a POS közreműködő szervezete Észak-Nyugati Fejlesztési Régiójának ügyvezető igazgatója.

Cikkek [Újság]
[Napirenden] Blaga a PD-L bukaresti főpolgármester-jelöltje
Jóllehet Emil Boc, a Demokrata-Liberális Párt (PD-L) elnöke hétfőn bejelentette, ma teszik közzé a párt bukaresti főpolgármester-jelöltjének a nevét, véletlen elszólás folytán, már tegnap felfedte az illető kilétét.

[Napirenden] Năstase megmenekült, DIP nem
A román legfelsőbb bíróság jogerősen úgy döntött, hogy visszaküldi a korrupcióellenes ügyészségre (DNA) Adrian Năstase volt kormányfő iratcsomóját, amelyben a nyomozóhatóság azzal vádolja, hogy 1,3 millió euró haszonra tett szert megvesztegetés nyomán.

[Napirenden] Székelyföld a nemzetközi sajtó figyelmében
Koszovó függetlensége magyar enkláve létrejöttére buzdít – címmel közöl székelyföldi riportot az International Herald Tribune és a The New York Times elektronikus változata. Nicholas Kulish újságíró szerint „a székelyeknek meggyőződésük, hogy elérkezett a függetlenség ideje, ezért javasolják, hogy Székelyföld fél-autonóm állammá váljon, ami szerintük közelgő valóság” – véli a lap.

[Napirenden] Tiltakozások miatt megszakításokkal halad az olimpiai láng
Párizsban a szervezők újra meggyújtották a korábban „technikai okokból” eloltott olimpiai lángot, és újraindították a fáklyavivők váltófutását hétfőn, miután számos összetűzés volt a rendőrség és a Tibet-barát tüntetők között. A fáklyát rövid ideig autóbusszal szállították tovább.

[Napirenden] Példátlan oktatói létszámbővítés a BBTE-n
Jelentős győzelem a magyar tagozat számára – így értékelte Magyari Tivadar, a Babeş–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) rektorhelyettese a felsőoktatási intézmény tegnapi döntését, miszerint 26 új, többségében tanársegédi állást hirdetnek meg a magyar tagozat számára, emellett pedig tizenhat poszt esetében nyílik lehetőség előlépni a már ott dolgozó oktatóknak.

[Kult-Túra] Elhunyt Charlton Heston
Életének 84. évében, Beverly Hill-i otthonában szombaton elhunyt Charlton Heston amerikai színész – közölte a család szóvivője. A hollyvoodi legenda, aki az 1950–1960-as években többek között Ben Hurt, Mózest, Michelangelót, Cidet és más hősöket alakította a filmvásznon, szombat éjjel hunyt el, mellette volt felesége, Lydia – mondta Bill Powers, a család szóvivője. Powers a halál okát nem közölte, és további részleteket sem kívánt elárulni. Heston életének utolsó éveiben Alzheimer-kórban szenvedett.

[Kult-Túra] Költészet napi programok Kolozsváron
Az Erdélyi Magyar Írók Ligája április 12–13. között, Kánon(ok). Pantheon(ok.) címmel irodalmi konferenciát szervez Kolozsváron a Költészet Napja tiszteletére. Az Irodalmi konferencia és költészetnapi felolvasóest programját az alábbiakban közöljük.

[Kult-Túra] A Sevillai borbély legújabb kalandjai
Bármilyen hihetetlennek tűnik, voltak olyak korok is, amikor a „szórakozást” nem a futballmeccsek biztosították, hanem... az opera.

[Kult-Túra] Kishírek

[Kult-Túra] A NAP IDÉZETE
… fogolyként élek. Senkinek, legádázabb ellenségemnek sem kívánom a hírnevet.

  « Első oldal    1   2   3   4   5    Utolsó oldal »  







Az Ön híre
Mihálik András könyvbemutatója
...
Hír feltöltéséhez kérjük, jelentkezzen be itt.
 Az összes ÖN híre  



Legutóbbi hozzászólások
A legutóbbi öt hozzászólás.
  • Arnika: YESSS!
  • arnika: Eso utan koponyeg... negy ev alatt nem volt ido lepni? Szep lassan, egyenkent ki...
  • Bela: Szuper az ujsag cikk.En a Tokoz negyedben szulettem es csak a nagy szuloktol hal...
  • Iczig: nem igazan erdekel....
  • B.Gy: ezt érdemes minden kolozsvárinak elolvasnia:
    Jeszenszky Géza...

Kommentálható tartalmak
A legutóbbi öt kommentálható tartalom.
Te is tudod a helyes válaszokat! Vagy vannak fejtörő kérdéseid?
Ingyenes, magyar nyelvű kvízverseny a Bulgakovban
VIDEÓ - Kolozsváron tartottak bemutatót a Sztánai Lovasok
FOTÓRIPORT - Ismét kvízverseny a Bulgakovban, ismét agymozgató kérdések…
VIDEÓINTERJÚ - 27. Tusványos: Melyik mértékű bérszakadék esetében már nem kecseg...
VIDEÓRIPORT - Lóháton, nomád stílusban Porolissum meghódítására
 Az összes kommentálható tartalom  

Szavazógép
Önt zavarta az Untold feszivál zaja?
Ittam két sört, betettem a füldögót, aludtam
Igen, nagyon hangos volt a zene
Nem zavart
Eddigi szavazatok száma:569
Korábbiak  

Legolvasottabb tartalom
Az elmúlt 3 nap legolvasottabb tartalmai.



Üzenőfal
Üzenetének elküldésére kérjük, jelentkezzen be.

Reklámajánlat
Apróhirdetési díjszabások (letöltés)
Tarife pentru marea reclama (în varianta tipărită a ziarului) (letöltés)
Reklámdíjszabás - a nyomtatott újságban (letöltés)
Tarife la mica publicitate (varianta tiparita) (letöltés)
Politikai reklámdíjszabás (letöltés)
Reclama politica (letöltés)
Advertising prices (letöltés)

Legutóbb regisztráltak
Üdvözöljük legutóbb regisztrált tagjainkat: ssandorr, kiseniko, Kszaniszlo, Cosmetic Plant, 64petrik.
Regisztrált tagok száma: 4093.
 Regisztráció  

On-line felhasználók
Regisztrált: 0
Vendég: 1575
Bejelentkezett felhasználók:
Impresszum Adatvédelem Software development by Codespring. Web hosting by Codespring.
Támogatók:
Communitas Alapítvány Communitas Alapítvány
Hungarian Human Rights Foundation Magyar Emberi Jogok Alapítvány - Hungarian Human Rights Foundation (HHRF - New York).
Bethlen Gábor Alap Bethlen Gábor Alap