Amalia Goje (képünkön) nem először lépett fel a Farkas utcai templom nyári koncertjein. A szólóest másorfüzetéből az is kiderült: idén Goje harmadik díjat nyert egy Lengyelországban megtartott nemzetközi orgonaversenyen. A versenyeken és nemzetközi szaktekintélyek – úgy mint: Lorenzo Ghielmi, Peter van Dyke, Françoise Lengellé stb. – által tartott mesterkurzuson való részvétele mellett Goje a szép eredményeket elért kolozsvári Fonte di Gioia kamarazene-együttes tagja, továbbá több egyéni és csoportos fellépést tudhat maga mögött.
Goje koncertjének első műsorszáma Johann Sebastian Bach (1685–1750): G-dúr Prelúdium és Fúga című alkotása volt (BWV 541), amelyet egy Bach-korálfeldolgozás (Herr Jesu Christ, dich zu unswend BWV 709) követett. Az 541-es számon nyilvántartott prelúdium és fúga Bach fiatalkori kompozíciója. Kiemelendők Goje precíz ritmikai megvalósításai, amelyek hozzájárultak a mű dinamikus jellegének a megvalósításához. Ezzel szemben a korálfeldolgozás lassú tempójú, méltóságos jellegű témája nyugodtságot sugallt.
Carl Philipp Emanuel Bach (1714–1788), akit a zenetörténet a „hamburgi” jelzővel illetett, korának egyik kiváló muzsikusa volt. A most előadott, három tételes F-dúr zongoraszonátája a kor zeneszerzési hagyományaira alapoz mind a téma megjelenítésében, mind az összhangzattant illetően. Ebből kifolyólag nem támasztott különösebb nehézséget a komoly felkészültségű előadóművész elé.
Johann Pachelbel (1653–1706) Aria quarta (Hexachordum Apollinis) című műve „Apolló hathúrú lantját idéző, billentyűs hangszerre írt világi variációk gyűjteménye. Az Aria quarta tételeinek fűzére az orgona változatos hangszín-kombinációi révén válik plasztikussá” – írják erről a műről a zenetörténeti szakkönyvek, amelyben nem annyira a virtuozitás, hanem a finom dinamikai kontrasztok megvalósítása kapott hangsúlyos szerepet. A következő rövid darab, D. Buxtehude (1637–1706): C-dúr Prelúdiuma sem tartozott a virtuozitást igénylő művek közé.
J. Cage-t (1912–1992) a XX. század egyik avantgárd zeneszerzőjeként tartják számon. Cage Souvenir című darabja képezte a szerdai koncert súlypontját. A gyönyörű, pianóban történt kezdet után egy hangról-hangra haladó, kvárt hangközt alkotó motívum „hívta fel magára” a hallgatóság figyelmét. Az előadóművésznek dicséretére váljék a hirtelen dinamikai kontrasztok mesteri tolmácsolása. Romantikus művel, F. Mendelssohn-Bartholdy (1809–1847): c-moll Prelúdium és Fúgájával op. 37. nr. 1. fejeződött be Amalia Goje idei hangversenye a Farkas utcai református templomban.