1. Jorn – Spirit Black: Az elmúlt évtized legjobb rockénekese ezúttal is hozta formáját. Ezután a szólóalbuma után hamarosan ismét a Masterplan élén hallhatjuk.
2. W.A.S.P. – Babylon: Blackie Lawless ismét konceptalbummal lepte meg rajongóit. A Babylon témája az Apokalipszis lovasait övező bibliai látomások. A lemezre két feldolgozás is felkerült, egy ősi Chuck Berry dal, valamint a Deep Purple Burn című örökzöldje.
3. Shadow Gallery – Digital Ghost: Ezzel a lemezzel állít emléket a zenekar a 2008 végén elhunyt énekesének, Mike Bakernek. Bónuszként feltették rá a World of fantasy demóverzióját is, amelyben még ő énekel. Utóda Brian Ashland.
4. Manowar – Thunder In The Sky: a metal harcosainak új EP-je bivalyerős, lendületes dalai mellett egy különleges balladát rejt. Ez a Father, amelyet az angol nyelvű alapverziója mellett Eric Adams még tizenöt különböző nyelven elénekel, köztük magyarul és románul is. Kár, hogy a bukaresti fellépésük vérszegényre sikerült, amibe két áramszünet is közrejátszott. Jöhet a beígért Hammer Of The Gods sorlemez!
5. Sonata Arctica – The Day Of Grays: a szimfonikus speed/power metalt játszó finnek új albuma refrénközpontú és slágeresebb, mint elődje, a progresszív Unia. Két dalában egy kellemes hangú énekesnő, Johanna Kurkela is közreműködik. A lemezt novemberben Budapesten is bemutatták, ahol az énekes magas lázzal is igyekezett helyt állni. A helyzetet előzenekaruk, a Delain énekesnője próbálta menteni.
6. UDO – Dominator: a germán metál öreg rókája elkészítette a 2007 nyarán Kolozsváron is bemutatott Mastercutor méltó folytatását. A legendás rocktorok nehéz döntésen van túl, mivel egykori zenekara, az Accept új lemeze és szóló karrierjének folytatása között kellett választania. Tény, hogy a Dominatorral alaposan feladta a leckét az Acceptnek.
7. Gotthard – Need To Believe: a svájci banda 20 éve alakult a színtiszta dallamos hard rock jegyében. Zenéjére eleinte nagy hatással volt a Whitesnake és a Def Leppard, de néhány év alatt kialakult a csapat jellegzetes hangzásvilága. Legjobb formáját az utóbbi két-három lemezén érte el, és ezen is tartja.
8. Kalapács – Apokalipszis: A tízéves zenekar új lemezének szövegírója Kalapács Józsi, míg a rendkívűl kemény dalok zeneszerzéséből a csapat minden tagja kivette részét. A metaforikus szövegek javarésze telitalálat, főleg a politikai szekértáborokat fricskázó Halálos tánc és a vészjóslóan társadalomkritikus Idegen világ.
9. Doro – Fear No Evil: A germán metál dívája 2009-ben egy elismerésre méltó lemezzel rukkolt elő, amely egykori zenekara, a Warlock hangzásvilágát idézi. A CD nagy meglepetése Doro és a Nightwish egykori pacsirtája, Tarja duettje a Walking with the Aangels-ben.
10. Ossian – Egyszer az életben: A lemez érdekessége az instrumentális Brahms-feldolgozás, az V. Magyar tánc, valamint a Kaszás Attila emlékére átdolgozott Fényév távolság, a Padlás musical betétdala. Paksi Endre a lemez címadó daláról így vall: „Ez az egykor büszke magyar nemzet egy mérhetetlenül kapzsi és aljas kisebbség markában vergődve Európa és a világ szélére sodródik. A többség pedig engedelmesen nézi a kereskedelmi média agymosó szemetét, amellyel igyekeznek lejáratni minden klasszikus értékrendet. Olyanokat, mint a család, hazaszeretet, tudás és még sorolhatnám. Helyette vannak celebek és liberális nemzetköziség...”