Az Erdélyi Múzeum-Egyesület jubileumi rendezvénysorozata keretében kedden este az intézmény székhelyén Gaal György irodalomtörténész tartott előadást az Erdélyi Tudományos Füzetek történetéről és könyvészetéről.
Ezek az Erdély-központú, tudományos kutatást ösztönző kiadványok különlenyomatként jelentek meg, rendszerint a különböző fórumokon publikáló szerzők megrendelésére. A sorozatot György Lajos indította be, akit Szabó T. Attila, Dávid Gyula, Sipos Gábor követett a szerkesztésben.
Gaal György 259 füzet témakörét és azok szerzőit vette számba. Az 1991-es újraindulástól leginkább a nyelvészet, a néprajz, a zenetudomány, a szerzők életrajza és a bibliográfia képviselteti magát az ETF-ben, de vezető „műfajjá” vált az ülésszakok munkálatainak közlése is. A 222. számtól a címlap megújult, piacosabbá vált, és az utóbbi időben idegen nyelvű tartalom-összefoglaló is gyökeret kezdett ereszteni ebben a kiadványban, amely az erdélyi magyarság leghosszabb életű ilyen vonatkozású értékévé nőtte ki magát.
Az erdélyi humán tudományosság tükre, jól szolgálja az adatgyűjtést és az adatfeldolgozást.